Семінар "Заміщення природного газу. Економіка. Обладнання. Ресурсне забезпечення"

В рамках провіедення виставки "Незалежна теплоенергетика" буде проведений семінар за участю перзидента УПС - Коломійченко Микола Вітальйович, голови Асоціації з питань енергосбереження - Співак Роман, генеральний директор ЦЕК "ЕСКО-ЦЕНТР" - Гензицький Валерій Михайлович та представники компаній виробників котельного обладнання, логістичних компаній та фінансових установ.


Семінари «Тверде біопаливо: стандартизація і економічна доцільність переходу на генерацію тепла з місцевих видів палива», відбулись 11 квітня 2014 року в Одесі, 15 квітня 2015 року в Ужгороді, 16 квітня 2015 року в Мукачево, 17 квітня 2015 року в Тячеві і Хусті.

Український Пелетний Союз за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" та сприяння Одеської обласної енергозберігаючої компанії та Закарпатської обласної ради ініціювали громадське обговорення впровадження стандартів на тверде біопаливо та презентували економічну модель доцільності проектів переходу на використання місцевих видів твердого біопалива для теплогенерації.

Реалізація подібних проектів різниться залежно від регіональних особливостей, наявності та доступності місцевих ресурсів. Так, в Одеській області основним місцевим видом біопалива є луска соняшника та агропелети з неї. У Закарпатті площа лісів складає 52%. Природньо, що основним місцевим ресурсом є деревне біопаливо - у вигляді тріски, брикетів, пелет і дрів.

Учасники семінару в Одесі обговорили проблемні для галузі питання:

При спалювання луски соняшника, агропелет і агробрикетів утворюються викиди, що можуть забруднювати повітря.

Застосування технічних засобів очищення викидів (циклони, електрофільтри), використання сертифікованих пелет і брикетів.

Зменшення ККД теплогенеруючого обладнання через недотримання користувачами технічних регламентів і використання непередбачених видів палива

Впровадження міжнародного стандарту EN ISO 17225, що встановлює класи якості для всіх видів та типів твердого біопалива, ідентифікація генеруючого обладнання відповідно до типів і класів якості біопалива.

Відсутність у місцевих громад коштів на проекти заміщення природного газу

Залучення приватних та міжнародних інвестицій можливо лише за наявності  прогнозованих строків окупності проекту. Впровадження сертифікації твердого біопалива допоможе встановити ці строки. 

В Закарпатті основними проблемами громади є відсутність коштів на реалізацію подібних проектів і відсутність інформації щодо економічної доцільності, технологічних рішень і успішності подібних проектів.

Завдіки участі пана Олексія Пристаї до участі в заходах долучились представники місцевих лісгоспів, тож всі питання щодо доступності деревини відпрацьовувались на місці. Учасники заходів одержали посібник і одержитимуть Excel-файл з економічною моделлю обрахунку проектів переходу на опалення місцевими видами біопалива. Майже всі присутні на заходах зголосились продовжити обговорення впровадження стандартів на тверде біопаливо, тож робота чекає на всіх.

 

Календар заходів Українського Пелетного Союзу у 2014 р. 


За фінансової підтримки             Український Пелетний Союз проводить серію освітніх семінарів для представників місцевих органів влади, громадських організацій, виробників твердого біопалива, виробників котельного обладнаня.

Громадське лобіювання впровадження стандартів на тверде біопаливо

На семінарах буде надано інформацію щодо існуючих в світі  стандартів на тверде біопаливо і систем сертифікації (ENplus), методики розрахунку  проектів переходу на опалення твердим біопаливом (пелети, тріска, брикети), фінансові програми підтримки енергоефективних заходів, сучасні технології і пропозиції на ринку котельного обладнання.

 

Графік семінарів: у зв'язку з ситуацією в країні початок проведення семінарів було перенесено на квітень. Графік буде узгоджено в кінці березня.               

Оргкомітет залишає за собою право вносити правки в графік заходів з огляду на ситуацію в країні. Будь-ласка, зареєструйтесь одразу і одержуйте інформацію на електронну пошту.


ПОПЕРЕДНІ ЗАХОДИ

Український Пелетний Союз запрошує  представників органів місцевої влади, виробників та трейдерів твердого біопалива, інжинірингові та виробничі підприємства взяти участь у міжнародних конференціях, присвячених альтернативним видам палива.  Реєстрація на гуртову подорож до Австрії

Central European Biomass Conference

15 - 18 січня 2014 р.

Місце : Гратц, Верхня Австріяwww.cebc.at

Програма: http://www.cebc.at/en/service/publications/

Мови: німецька, англійська

Реєстраційний внесок: від 200 євро

В рамках конференції відбудеться біржа контактів

Рекомендуємо відвідати захід з метою встановлення нових торгових зв’язків виробникам та трейдерам твердого біопалива.   

Світові Дні Сталої Енергії: Європейська Пелетна Конференція

26 - 28 лютого 2014 р.

Місце проведення :  місто Вельс, Верхня Австрія, www.wsed.at

Програма: http://www.wsed.at/en/programme-2014/

Мови: німецька, англійська, російська

Реєстраційний внесок: 303 Євро

B2B зустрічі, дводенна конференція з синхронним перекладом російською мовою, виставок «Energiesparmesse», екскурсійна програма.

Український Пелетний Союз запрошує бажаючих доєднатись до офіційної делегації на попередню он-лайн реєстрацію

 


16-18 жовтня 2013р. в Києві відбувся міжнародний виставок з альтернативної енергетики GreenExpo.
 
Спеціально для такої події Український Пелетний Союз провів інформаційно-просвітницький захід "Біопаливне ВІЧЕ". Презентації спікерів заходу:
Ігор Сліпець: Котли та блочно-транспортабельні котельні на пелетах
Юрій Фаворський: Комплексне використання відновлювальних джерел енрегії для ЖКГ

27 вересня 2013 р. в Україні відбулась міжнародна акція «FSC-п'ятниця» - щорічне свято відповідального ставлення до лісу.

Для виробників твердого біопалива сертифікація походження сировини від FSC (Forest Stweardship Council, Лісова Опекунська Рада) стане підтвердженням конкурентоспроможності продукції на зовнішніх ринках. А для України відповідальне ставлення до лісових ресурсів - ще один крок на шляху до цивілізації! 

Бережіть природу - Вашу матір!        Бережіть ліс - нашого батька! 


 

                                             ПОСТ-РЕЛІЗ КОНФЕРЕНЦІЇ                                                                         «Тверде біопаливо: енергоефективність, інвестиції, теплопостачання»,                   Одеса, 13-14 серпня                   

Незважаючи на серпневу спеку, а може і завдяки їй, на конференцію в Одесі під довгою та промовистою назвою «Тверде біопаливо: енергоефективність, інвестиції, теплопостачання» зібралося більше 50 учасників ринку. Серед них були і виробники пелет та брикетів, і представники компаній-інсталяторів опалювального обладнання, що працює та твердому біопаливі, і, власне, виробники такого обладнання.

За запрошенням ініціаторів конференції, ТОВ «Дозамех Україна», Український Пелетний Союз взяв активну участь у конференції та обговоренні проблемних питань ринку. Власне, перша презентація Тетяни Ігнатенко, генерального секретаря Українського Пелетного Союзу, показала тенденції ринку твердого біопалива, зростаючі потреби ЕС та динаміку розвитку внутрішнього ринку. Президент асоціації, Микола Коломийченко, наголосив, що лише введення стандартів та сертифікація виробників твердого біопалива дозволять ринку вийти на прийнятний рівень розвитку, а споживачеві нададуть гарантії якості вживаного біопалива.

Ян Депенау та Ельміра Хонсбаек – директор і, відповідно, регіональний менеджер компанії ЄвроТерм (Данія) представили аудиторії власні технічні розробки і можливості теплогенераційного обладнання, що користується попитом  у Данії. Компанія ЄвроТерм вбачає необхідним досягти порозуміння із замовниками і надати такий комплекс послуг, що повністю вдовольнить клієнта. З огляду на значні теплогенераційні потужності презентованого обладнання (від 6 МВт), а також на повний комплекс послуг, що надає компанія замовникові, включаючи інсталяцію і пробний запуск, такі вимоги до себе просто необхідні. А з огляду на те, що на території Данії компанія ЄвроТерм одна з перших на ринку такого обладнання, вдоволення потреб клієнта має бути на першому місці для всіх компаній такої спеціалізації. 

Йорген Боленсен – фінансовий радник Датського Експортного Фонду – надав інформацію стосовно того, яким чином українські компанії та муніципалітети можуть скористатися розробками датських компаній, отримавши гарантію для одержання банківських кредитів. Взагалі пан Боленсен справив враження на аудиторію і як цікавий оратор, і як спеціаліст з інвестиційних проектів. Доречі, пан Боленсен натякнув у своїй промові, що для Датського Експортного Фонду проекти Одеської області є більш цікавими, ніж проекти міста Одеси. Гарантію від Датського Експортного Фонду під кредит можна отримати лише за умови отримання схвального листа від адміністративного органу влади. На цьому моменті в промові пана Боленсена зал пожвавішав – «Що, лише листа треба? То це ми можемо…» - загуло в залі. «Так, лише листа від адміністрації, який має бути затверджено в Міністерстві Фінансів» - відповідь пана Боленсена аудиторії сподобалась трохи менше.

Після перерви - доповідь Тетяни Антоненко, ТОВ «Т.С.І. Груп», щодо необхідності стандартизації твердого біопалива  і можливостей сертифікації виробництв твердого біопалива. Через відсутність стандартів на тверде біопаливо вся галузь потерпає найбільше – адже саме відсутність стандартів і гарантованої якості на тверде біопаливо стримує ринок твердопаливного обладнання. Хоча питання якості постає перед замовниками обладнання найчастіше вже після того, як вони вирішать питання кількості – а саме: де ж його можна придбати, те біопаливо? Рентабельність обладнання, що працює на деревній трісці нижче, ніж такого на деревній пелеті. Рентабельність теплогенераційного обладання, що працює на сільськогосподарській пелеті, взагалі важко піддається обрахуванню через коливання зольності і, відповідно, теплотворності на тонну такої пелети.

Як підтвердив директор ТОВ «Дозамех Україна» пан Олександр Дімітрєв, питання забезпечення замовників теплогенераційного обладнання твердим біопаливом дійсно постає перед усіма виробниками та інсталяторами такого обладнання. Вирішують це питання по-різному: хтось домовляється з виробниками пелети, хтось запроваджує власні виробництва для забезпечення клієнтів пальним. Але відкритого та прозорого ринку побутової, ба навіть індустріальної пелети в Україні досі не сформовано. Тим не менш, більше 30 проектів тепло генерації на твердому біопаливі в рамках програми енергоефективності Одеської області в 2010-2014 рр. виконано, про що звітував директор ТОВ «Облтепло» (Одеса) пан Дмитро Керш.

На додачу, Сергій Дашковський, експерт Лабораторії Альтернативного Палива, представив аудиторії деревні пелети, виготовлені з добавкою технічного вуглецю, що дозволяє підвищити теплоту згоряння до 25,7 МДж/кг (зазвичай деревні пелети мають теплоту згоряння до 20 МДж/кг). Можливо, зольність таких пелет та викиди сірки від них будуть підвищеними, але очікуємо результатів дослідження.

Учасники конференції погодились консолідувати зусилля для розвитку твердопаливної галузі і впровадження теплогенераційних проектів на твердому біопаливі за допомогою Українського Пелетного Союзу як координаційного органу, що опікується проблемами ринку.

З ініціативи та за активної участі Українського Пелетного Союзу, враховуючи постійно зростаючий попит на пелети і брикет для побутового та промислового застосування на внутрішньому ринку України, розроблена і почала здійснюватися програма єдиної служби доставки твердого біопалива у всіх регіонах країни.
Створюється call-center, з можливістю прийому і обробки запитів про придбання твердого біопалива, регіональні представництва, служба контролю якості, а також транспортна служба адресної доставки.
Робота даної програми заснована на принципі клієнтської доставки, при якій споживач звільнений від пошуку найбільш оптимального за ціною, якістю та гарантією безперебійних поставок товару (твердого біопалива). За заявкою клієнта, в будь-який зручний для нього час, за зазначеною ним адресою здійснюватиметься доставка необхідної кількості твердого біопалива належної якості.
Діяльність програми звільнить споживачів від ризику залишитися в опалювальний сезон без палива, дозволить максимально ефективно використовувати обладнання, отримати реальний економічний ефект від використання біопалива.
Виробники генеруючого обладнання будуть позбавленні від процесу доведення клієнтам можливості безперебійного забезпечення паливом відповідної якості.

Крім того, планується провести низку аналогічних конференцій по різних регіонах України для учасників ринку.

Незабаром чекатимемо на нові зустрічі з тими, хто готовий до заміни газу на тверде біопаливо. І хоча у свідомості українців тверде біопаливо поки що мало корелює зі зменшенням парникового ефекту, та гроші вони вже навчились рахувати.    


Асоціація "Український Пелетний Союз" проводить серію просвітницьких семінарів для виробників і трейдерів твердого біопалива

23-го квітня 2013р. відбувся Інформаційний семінар "Європейська система сертифікації твердого біопалива ENplus вже в Україні"

Пост-реліз події читайте тут

Дякуємо всім учасникам семінару за активну участь в обговоренні проблем ринку!


 

Український Пелетний Союз: подолання системної кризи виробництва твердого біопалива

23/04/2013 відбувся перший Інформаційний семінар Українського Пелетного Союзу, присвячений впровадженню системи сертифікації твердого біопалива ENplus в Україні.

До участі в Семінарі долучилося більше 30 учасників - виробників і трейдерів пелет і брикетів. В ході дискусії щодо нагальних питань галузі було виявлено основні фактори, що заважають українським виробникам налагодити рентабельний експорт і збут на внутрішньому ринку:

Сировина: Незважаючи на те, що Україна щорічно заготовлює близько 15 млн кубометрів деревини, відходи деревообробної промисловості (тріска, тирса) переробляють виробники не тільки  біопалива, але і виробники ДСП та МДФ, які закупають в лісгоспів відходи деревини наперед і, завдяки державній підтримці, отримують перевагу на торгах. Вже близько 40% українських виробників біопалива, активних ще у 2012 році, зупинили виробництво з цієї причини. Іншим нагальним питанням є легальність сировини і її документаційне підтвердження з огляду на введення до дії Регламенту ЄС №995/2010 "Щодо легального походження деревини при експорті до країн ЄС"

Попит: Основні обсяги українського виробництва пелет і брикетів спрямовані на експорт, лише 30% в 2012 році було використано на внутрішньому ринку для виробництва тепла та електроенергії. Існуючий в Україні "зелений тариф" на електроенергію з біомаси (134.46 коп/кВт*год без ПДВ) за всі роки існування цього механізму стимуляцї ринку отримало лише 3 підприємства. Виробники орієнтовані здебільшого на експорт і основним імпортером є Польща, куди в 2012 році пішло втричі більше пелет, ніж у всіх інших напрямках разом взятих. З огляду на нещодавнє зниження Росією ціни на газ для Польщі і ринкові чутки про повернення Vattenfall до опалення на газу, українських виробників очікуватиме складний сезон. Тим не меньш, дифіцит біопалива в країнах Євросоюзу існує і єдиним шляхом до прямих контрактів з країнами Західної Європи є сертифікація твердого біопалива. 

Інформація і бюрократія: Відсутні належні інформаційно-маркетингові механізми - кожен виробник і кожен трейдер для формування рентабельної маркетингової стратегії має докладати неймовірних зусиль та часу. Для одержання дозвольної документації на експорт іноді доводиться чекати до 2-ох місяців, що неможливо при діючих ринкових вимогах.

Для подолання системної кризи галузі і для формування внутрішнього ринку Український Пелетний Союз впроваджує в Україні європейську систему сертифікації твердого біопалива ENplus для виробників, орієнтованих на експорт, а також українську систему сертифікації ENua для внутрішнього ринку. ENua діятиме на території України і надаватиме українським виробникам можливість брати участь у тендерах і державних закупівлях твердого біопалива. Виробники і трейдери, сертифіковані за ENplus, одержать можливість прямих форвардних контрактів з країнами Західної Європи за реальними, а не трейдерськими демпінговими цінами. Необхідно чітко визначати класи біопалива за їх енергетичними і технічними характеристиками і експортувати лише високоякісне біопаливо, залишаючи решту на внутрішньому ринку і спрямовуючи на подолання газової залежності та зниження тарифів ЖКГ.

Тим українським виробникам та трейдерам твердого біопалива, хто не зміг відвідати Семінар, буде надано можливість перегляду відеоматеріалів Семінару, що будуть незабаром розміщені на сайті Українського Пелетного Союзу: www.uup.org.ua

Фотоогляд події розміщено на сторінці Українського Пелетного Союзу у Facebook: https://www.facebook.com/UkrPelletUnion

Міні-фільм події розміщенно на сторінці Українського Пелетного Союзу на Youtube : http://youtube.com/UPUorgTV


 
1 березня 2013 року,у м.Вельс (Wels,Austria) відбулась урочиста церемонія вступу Українського пеллетного союзу в Європейську асоціацію біомаси (AEBIOM) та Європейську Пелетну Раду (EPC). 
                                                                                                                    
Ця подія дозволить Україні зайняти гідне місце в сегменті динаміки розвитку виробництва і реалізації твердого біопалива, надасть можливість отримати європейську сертіфікацію виробництва та продукції, істотно збільшити експорт, створити нові робочі місця, реалізувати низку інвестіційних проектів, а також здійснити велику кількість енергоеффектіних проектів на благо нашої країни.

Міжнародна Конференція "Всесвітні дні сталої енергії - 2013"  - TheWorldSustainableEnergyDays 2013, Австрія, Вельс, 27 лютого – 1 березня 2013

Програма конференції: www.wsed.at

 


Інтерв'ю з Президентом Українського Пелетного Союзу опубліковане на www.biowatt.com.ua